Marjane Satrapi Makes Bold Statement by Declining Honor

Mākslinieku nostāju stingri savās pārliecībās

Franco-īrāņu kinorežisore Marjane Satrapi ir veikusi nozīmīgu soli, atsakoties no prestižās Légion d’honneur. Savā Instagram ierakstā 13. janvārī viņa izteica, ka viņas lēmums balstās viņas principos un pārliecībā, īpaši attiecībā uz viņas attiecībām ar Irānu.

Satrapi, kas ir pazīstama ar savu augsti novērtēto grafisko romānu “Persepolis”, kritizēja Francijas attieksmi pret īrāņiem, izceļot uztvertās hypocrisy faktu, ka vīzas ir piešķirtas īrāņu oligarchu bērniem, kamēr jaunie disidenti cīnās par iespēju apmeklēt Franciju. Viņa izteica savu sašutumu par nevienlīdzību, uzsverot, ka “vēlēšanās saskaņot savas darbības ar savām pārliecībām” motivēja viņas izvēli.

Pārcēlusies uz Franciju 1994. gadā un kļūstot par pilsoni 2006. gadā, Satrapi pagājušajā jūlijā tika godināta ar Légion d’honneur. Tomēr viņa nolēma to atteikt savā vēstulē, kas adresēta Kultūras ministrei, Račidai Dati. Savā vēstulē viņa nožēloja, ka brīvību tiekošajiem īrāņu jauniešiem ir grūti izpētīt valsti, kas ir pazīstama ar cilvēktiesību aizstāvēšanu.

Satrapi skaidroja, ka viņas atteikums no šīs prestižās balvas neizsaka nicinājumu pret pašu institūciju, bet drīzāk atspoguļo viņas apņemšanos pret savām vērtībām. Viņa pievienojas nelielai izcilu personību grupai, kas līdzīgi ir atteikušies no goda pagātnē, nostiprinot savu nostāju jautājumā, kas viņai ir tuvs.

Marjane Satrapi atsakās no Légion d’Honneur: Nostāja par īrāņu jauniešiem

Franco-īrāņu kinorežisore un grafiskā romāna autore Marjane Satrapi, kas tiek svinēta par savu aizkustinošo darbu “Persepolis”, ir izvirzījusies virsrakstos ar savu drosmīgo lēmumu atteikties no cienījamās Légion d’honneur balvas. Šis lēmums, kuru viņa paziņoja Instagram ierakstā 13. janvārī, ir cieši saistīts ar viņas personīgajām pārliecībām par pašreizējo situāciju Irānā.

Marjane Satrapi nostājas pārskats

Satrapi atteikums no balvas rodas no viņas vilšanās par Francijas imigrācijas politiku, īpaši attiecībā uz to, kā tiek izturēti īrāņu pilsoņi. Viņa ir kritizējusi Francijas valdību par vīzu piešķiršanu īrāņu oligarchu bērniem, vienlaikus atsakoties jaunajiem īrāņu disidentiem, kuri vēlas apmeklēt Franciju. Šī nevienlīdzība veicināja viņas lēmumu atteikties no goda, jo viņa cenšas savas darbības tuvāk saskaņot ar savām dziļi turētām pārliecībām par taisnīgumu un cilvēktiesībām.

Viņas atteikuma nozīmība

Satrapi rīcība ir nozīmīga ne tikai viņas kā augsti cienītas mākslinieces dēļ, bet arī politisko seku dēļ. Atsakoties no Légion d’honneur, viņa cenšas pievērst uzmanību jaunajiem īrāņiem, kuri cīnās par brīvību un demokrātiju. Savā sarakstē ar Francijas kultūras ministri, Račidinu Dati, viņa izcēla izaicinājumus, ar kuriem saskaras šie cilvēki, cenšoties orientēties pasaulē, kas bieži vien nav atsaucīga uz viņu cerībām.

Iepriekšējie saņēmēji un līdzīgas rīcības

Satrapi pievienojas nelielai, bet ievērojamai indivīdu grupai, kas iepriekš ir atteikušies no Légion d’honneur kā protestēšanas veidu. Šī rīcība iekļauj viņu tradīcijā, kur mākslinieki un aktīvisti uzskata, ka viņu ētiskie standarti ir svarīgāki par personīgajām atzinībām. Starp ievērojamām personām, kas līdzīgā veidā ir atteikušās no goda, ir mūziķis Sting un filozofs Mišels Onfrā, kuri abi izteikuši bažas par politiskajiem apstākļiem, kādos viņi dzīvoja.

Kultūras un politiskais konteksts

Satrapi atteikuma fonā ir turpinātais satricinājums Irānā, kur protesti ir pieauguši kā atbilde uz apspiedošu valdības praksi. Ar šo nostāju Satrapi ne tikai uzsver savu apņemšanos pret savu dzimteni, bet arī piesaista sevi plašākai kustībai, kas aicina uz cilvēktiesībām un reformām Irānā. Viņas lēmums var iedvesmot citus māksliniekus un intelektuāļus apsvērt, kā viņi var izmantot savas platformas, lai veiktu izmaiņas.

Aicinājums uz rīcību

Visiem, kas interesējas par atbalstu īrāņu jauniešiem un vēlas uzzināt vairāk par pašreizējo situāciju Irānā, ir svarīgi iesaistīties ar ticamiem avotiem un atbalstīt organizācijas, kas cīnās par cilvēktiesībām. Apziņa un aizstāvniecība var novest pie nozīmīgām pārmaiņām un uzsvērts brīvības izteikšanas un personiskās brīvības nozīmi.

Lai uzzinātu vairāk par Marjane Satrapi un viņas darbu, apmeklējiet Marjane Satrapi oficiālo vietni.

Analyze Dis! Don DeLillo's essay "In the Ruins of the Future"

ByPenny Wiljenson

Penny Wiljenson ir pieredzējusi autore un eksperte jauno tehnoloģiju un fintech jomās. Ar informācijas tehnoloģiju grādu prestižajā Glāzgavas universitātē, viņa apvieno spēcīgu akadēmisko pamatu ar praktiskām atziņām, ko guvusi vairāk nekā desmit gadu pieredzē nozarē. Pirms pievēršanās rakstīšanai, Penny strādāja par finanšu analītiķi inovatīvajā uzņēmumā Advanta, kur viņa spēlēja nozīmīgu lomu, analizējot jaunās tirgus tendences un to ietekmi uz finanšu tehnoloģijām. Viņas darbs ir publicēts daudzos izdevumos, un viņa ir atzīta par spēju izskaidrot sarežģītas koncepcijas saprotamās un saistošās naratīvās. Ar savu rakstīšanu Penny cenšas mazināt atšķirību starp tehnoloģijām un finansēm, dodot iespēju lasītājiem orientēties strauji attīstīgajā fintech un jaunajās inovācijās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *